It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

Czy Ketonal działa tylko przeciwbólowo, czy także przeciwzapalnie?

Ketonal zawiera ketoprofen i należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest to grupa leków dość szeroka i niejednorodna, obejmująca leki o różnym nasileniu działania przeciwbólowego, przeciwzapalnego i przeciwgorączkowego.

Czy Ketonal jest przeciwzapalny? Efektem stosowania ketoprofenu jest między innymi zahamowanie wytwarzania tzw. prostaglandyn, tj. substancji odpowiedzialnych za reakcję zapalną objawiającą się bólem, gorączką, zaczerwienieniem i obrzękiem. Dlatego ketoprofen (np. Ketonal Active) może być stosowany w bólach (o nasileniu lekkim bądź umiarkowanym) kostno – stawowych, mięśniowych czy po urazach, którym towarzyszy reakcja zapalna.

Należy pamiętać, że prostaglandyny biorą także udział w regulacji innych układów, np. w pracy układu pokarmowego – hamują wydzielanie soku żołądkowego i zwiększają wydzielanie śluzu, co działa ochronnie na błonę śluzową. Prostaglandyny biorą także udział w regulacji procesu wydalania moczu przez nerki. Wpływają też na obniżenie ciśnienia tętniczego, poszerzając naczynia krwionośne. Zahamowanie ich działania, przez leki z grupy niesteroidowych przeciwzapalnych, może mieć niekiedy niekorzystny wpływ na organizm. Dlatego istotne jest przyjmowanie najmniejszych skutecznych dawek tych leków, przez jak najkrótszy okres, gdyż zminimalizuje to prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Dotyczy to także ketoprofenu. Należy pamiętać, że lek można przyjmować maksymalnie 5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Ketonal Active

Codziennie stajesz przed nowymi wyzwaniami i nie możesz sobie pozwolić na to, aby ból cię ograniczał? Z Ketonalem Active to możliwe! Chcesz wiedzieć więcej?

Curated Tags

Sprawdź, gdzie można 
znaleźć Ketonal 

Przejdź do ceneo.pl Przejdź do ktomalek.pl