It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

Stosuję Ketonal przeciwbólowo. Interesuje mnie, czy połączenie Ketonalu z alkoholem jest bezpieczne?

Alkohol ma zawsze niekorzystny wpływ na organizm. Podrażnia śluzówkę przewodu pokarmowego, a do jego metabolizmu i wydalania niezbędne są duże ilości wody (o czym często zapominamy). Metabolizm alkoholu przebiega w wątrobie, która jest obciążona dodatkową i długą pracą w przypadku spożywania alkoholu. Wątroba jest narządem odpowiedzialnym za odtruwanie organizmu, produkcję czynników krzepnięcia, witamin itp.  Metabolit, aldehyd octowy, a więc produkt pośredni w procesie przetwarzania alkoholu w wątrobie jest substancją toksyczną - uszkadzającą narząd, mogącą prowadzić do marskości, nowotworzenia czy uszkodzenie struktury wątroby, a także mózgu. 

Czy Ketonal można łączyć z alkoholem?

Spożywanie alkoholu z ketoprofenem, wchodzącym w skład takich leków jak Ketonal Active, wpływa na nasze zachowanie, wywołując spowolnienie, senność, zaburzenia koordynacji czy zachowania zwiększające urazowość. Wszystkie te cechy działania alkoholu mogą prowadzić do nasilenia działań ubocznych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ketonal z alkoholemmoże doprowadzić do wystąpienia powikłań lub nasilić efekty uboczne leków przyjmowanych nawet w najmniejszych skutecznych dawkach, takie jak zapalenie i krwawienie z przewodu pokarmowego, uszkodzenie nerek, wzrost ciśnienia tętniczego oraz nasilone krwawienie po urazie.

Ketonal Active

Codziennie stajesz przed nowymi wyzwaniami i nie możesz sobie pozwolić na to, aby ból cię ograniczał? Z Ketonalem Active to możliwe! Chcesz wiedzieć więcej?

Curated Tags

Sprawdź, gdzie można 
znaleźć Ketonal 

Przejdź do ceneo.pl Przejdź do ktomalek.pl