It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

Ketonal tj. zawarta w nim substancja czynna – ketoprofen, zaliczany jest do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Bóle mięśni są może być związane z występowaniem stanu zapalnego i dlatego w większości wypadków ketoprofen okaże się tutaj lekiem skutecznym. Oczywiście pamiętać należy o wszystkich zasadach przyjmowania leków z grupy NLPZ, przed wszystkim nieprzekraczania dozwolonej dawki dobowej (dla ketoprofenu jest to 150 mg), przyjmowaniu jedynie krótkotrwale, w razie potrzeby (gdy występuje ból) oraz niełączeniu z innymi lekami z tej grupy (obecnymi np. w preparatach „na przeziębienie”). 

Oczywiście w przypadku występowanie przewlekłych dolegliwości bólowych mięśni konieczna jest przede wszystkim konsultacja lekarska oraz przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki. Bóle mięśni mogą być bowiem objawem zapalnych chorób układu ruchu (tzw. układowe choroby tkanki łącznej), w których leczenie NLPZ może być konieczne, ale zwykle jest niewystarczające. W ich przebiegu dolegliwości bólowe stawów i mięśni z towarzyszącym uczuciem sztywności („sztywność poranna”) nasilają się właśnie rano, zaraz po obudzeniu. Przyczyną bólu mięśni, o której należy pamiętać może być również stosowanie statyn – leków powszechnie przyjmowanych przez pacjentów z podwyższonym stężeniem cholesterolu. Nie należy samemu odstawiać leczenia i zwrócić się do lekarza rodzinnego z tym problemem.

Ketoprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym który szybko przynosi ulgę w bólu ( Ketonal sprint)a jego przedłużonego stosowania (dłużej niż 5 dni) u pacjenta z bólem mięśni zawsze powinno wiązać się z konsultacją lekarską oraz odpowiednią diagnostyką.

Ketonal Sprint

Ból złagodzony w ciągu kilku minut? To możliwe z Ketonalem Sprint! Lek ma postać granulatu, który szybko rozpuszcza się w wodzie. Chcesz wiedzieć więcej?

Curated Tags

Przeczytaj również

Sprawdź, gdzie można 
znaleźć Ketonal 

Przejdź do ceneo.pl Przejdź do ktomalek.pl