It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

Ketoprofen (podstawy składnik leku Ketonal Sprint) jest lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Stosuje się go w bólach brzucha związanych z miesiączką. Ketoprofenu i innych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) nie należy natomiast stosować w bólach brzucha o innym charakterze. Bóle trzewne (dotyczące narządów wewnętrznych) mają inne podłoże patofizjologiczne i, w przeciwieństwie do bólów somatycznych (układ ruchu, powierzchnia ciała), zazwyczaj nie odpowiadają na terapię NLPZ. Dotyczy to w szczególności bólów o charakterze ostrym. Ostre bóle brzucha spowodowane są najczęściej łatwo rozpoznawalnym czynnikiem uszkadzającym (kamica żółciowa, ostre zapalenie trzustki, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie uchyłków) i dlatego powinny być szybko zdiagnozowane i odpowiednio leczone (dieta, leki rozkurczowe, antybiotyki, interwencja chirurgiczna). Bóle przewlekłe mogą mieć charakter organiczny (np. zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, przewlekłe nieswoiste zapalenia jelit) lub funkcjonalny, tj. niezwiązany z uszkodzeniem tkanek (np. zespół jelita drażliwego, czynnościowa dyspepsja, czynnościowy ból brzucha). W przebiegu wszystkich tych schorzeń NLPZ okazały się nieskuteczne, a w niektórych przypadkach mogą być wręcz szkodliwe, nasilając proces patologiczny będący przyczyną dolegliwości. Widać to najlepiej w przypadku zapalenia błony śluzowej żołądka, dwunastnicy czy jelita grubego, które może być wywołane właśnie nieprawidłowym zastosowaniem NLPZ. Kontynuacja takiego leczenia prowadzi zwykle do rozwoju owrzodzenia, którego najcięższym powikłaniem będzie krwawienie z przewodu pokarmowego. Przed rozpoczęciem terapii bólu brzucha ketoprofenem należy koniecznie zwrócić się do lekarza w celu wyjaśnienia dolegliwości bólowych brzucha, a w przypadku ich występowania w przeszłości, poddać się diagnostyce i zaproponowanemu leczeniu.

Ketonal Sprint

Ból złagodzony w ciągu kilku minut? To możliwe z Ketonalem Sprint! Lek ma postać granulatu, który szybko rozpuszcza się w wodzie. Chcesz wiedzieć więcej?

Curated Tags

Sprawdź, gdzie można 
znaleźć Ketonal 

Przejdź do ceneo.pl Przejdź do ktomalek.pl