Czy Ketonal można łączyć z innymi lekami?
Jeśli jeden lek (w obrębie tej samej grupy, np. jeden lek z grupy NLPZ) nie jest wystarczająco skuteczny w uśmierzeniu bólu, a ból jest uporczywy i narastający, to należy zgłosić się do lekarza. Przekroczenie zalecanych dawek nie wpływa na zwiększenie efektu terapeutycznego, a jedynie wpływa na zwiększenie ewentualnych powikłań.
Innymi lekami przeciwbólowymi, dostępnymi bez recepty, są np. paracetamol lub metamizol. Leki te mają odmienny mechanizm działania, dzięki czemu można zastosować je z NLPZ, osiągając lepszy efekt przeciwbólowy. Nie wolno łączyć dwóch niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ponieważ nie zwiększy to działania przeciwbólowego, a spowoduje wystąpienie działań niepożądanych. Jeśli konieczne jest uzyskanie szybkiego efektu przeciwbólowego, warto rozważyć zastosowanie ketoprofenu z lizyną, o szybkim początku działania i nasilonym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym (np. Ketonal Sprint w saszetkach do sporządzenia roztworu doustnego).
Jak brać Ketonal?
Wybór leku przeciwbólowego powinien uwzględniać schorzenia współistniejące pacjenta, w szczególności choroby układu krążenia, nerek i przewodu pokarmowego. Zawsze należy zapoznać się z ulotką przylekową przed przyjęciem leku. Zgodnie z ulotką przylekową zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki ketoprofenu co 8 godzin w trakcie posiłku, popijając dużą ilością płynów (co najmniej pół szklanki), co skraca kontakt substancji czynnej z błoną śluzową żołądka. Postępowanie takie nie wpływa na dostępność leku ani jego kumulowanie w organizmie. Nie zaleca się przyjmowania Ketonalu na czczo.
Ketonal Sprint
Ból złagodzony w ciągu kilku minut? To możliwe z Ketonalem Sprint! Lek ma postać granulatu, który szybko rozpuszcza się w wodzie. Chcesz wiedzieć więcej?

Curated Tags