It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

google_tag container primary
status check 1
path check 1
role check 1
entity_bundle:node check 1
entity_bundle:taxonomy_term check 1
entity_bundle:webform_submission check 1
page_not_found_request check 1
webform check 1
after alter 1

Czy Ketonal można łączyć z innymi lekami?

Jeśli jeden lek (w obrębie tej samej grupy, np. jeden lek z grupy NLPZ) nie jest wystarczająco skuteczny w uśmierzeniu bólu, a ból jest uporczywy i narastający, to należy zgłosić się do lekarza. Przekroczenie zalecanych dawek nie wpływa na zwiększenie efektu terapeutycznego, a jedynie wpływa na zwiększenie ewentualnych powikłań. 

Innymi lekami przeciwbólowymi, dostępnymi bez recepty, są np. paracetamol lub metamizol. Leki te mają odmienny mechanizm działania, dzięki czemu można zastosować je z NLPZ, osiągając lepszy efekt przeciwbólowy. Nie wolno łączyć dwóch niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ponieważ nie zwiększy to działania przeciwbólowego, a spowoduje wystąpienie działań niepożądanych. Jeśli konieczne jest uzyskanie szybkiego efektu przeciwbólowego, warto rozważyć zastosowanie ketoprofenu z lizyną, o  szybkim początku działania i nasilonym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym (np. Ketonal Sprint w saszetkach do sporządzenia roztworu doustnego).

Jak brać Ketonal?

Wybór leku przeciwbólowego powinien uwzględniać schorzenia współistniejące pacjenta, w szczególności choroby układu krążenia, nerek i przewodu pokarmowego. Zawsze należy zapoznać się z ulotką przylekową przed przyjęciem leku. Zgodnie z ulotką przylekową zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki ketoprofenu co 8 godzin w trakcie posiłku, popijając dużą ilością płynów (co najmniej pół szklanki), co skraca kontakt substancji czynnej z błoną śluzową żołądka. Postępowanie takie nie wpływa na dostępność leku ani jego kumulowanie w organizmie. Nie zaleca się przyjmowania Ketonalu na czczo.

Ketonal Sprint

Ból złagodzony w ciągu kilku minut? To możliwe z Ketonalem Sprint! Lek ma postać granulatu, który szybko rozpuszcza się w wodzie. Chcesz wiedzieć więcej?

ketonal_sprint_pack_5
Curated Tags

Sprawdź, gdzie można 
znaleźć Ketonal 

Przejdź do ceneo.pl Przejdź do ktomalek.pl